Apartamenty-hiszpania.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Jak znaleźć i rozpocząć pracę w Hiszpanii?

Wyjazd do pracy do Hiszpanii to szansa na większe zarobki, poznanie nowych ludzi i podszlifowanie Hiszpańskiego języka.  Dlatego, mając to na uwadze w tym artykule pokrótce, napiszę, jakie dokumenty są wymagane i gdzie szukać pracy w Hiszpanii?

Biurokracja

Na początek najważniejsze to zgodnie z hiszpańskim prawem, jeżeli, chcemy mieć pracę w Hiszpanii to, musimy ubiegać się o nią jeszcze przed wyjazdem. Wiadomo biurokracja, rządzi się swoimi prawami. Dlatego też potrzebne dokumenty zacznijmy gromadzić odpowiednio wcześnie. Oczywiście oprócz paszportu potrzebne nam będzie zaświadczenie o niekaralności, wyniki badań lekarskich oraz komplet zdjęć paszportowych.

Obowiązek dostania wizy spoczywa tylko i wyłącznie na osobach, które do Hiszpanii udają się na podstawie stałej umowy o pracę. Taką wizę nie potrzebują pracownicy sezonowi ani osoby, które na terenie Hiszpanii będą prowadzić własną działalność gospodarczą.

Osoby pracujące w Hiszpanii koniecznie muszą pamiętać o tym, aby po 90 dniach pobytu zgłosić się na policję w celu uzyskania karty pobytowej. Taka karta wydawana jest na podstawie paszportu albo wydawanego w Polsce dowodu osobistego. Meldować się nie trzeba, ale zameldowani mają znacznie lepiej, gdyż mogą na przykład korzystać z bezpłatnej podstawowej pomocy służby zdrowia.

Źródło: pixabay.com

A jak znaleźć pracę w Hiszpanii? Gdzie szukać?

Jeżeli dopiero przyjechaliśmy do Hiszpanii i rozpoczynamy proces poszukiwania pracy, to może nam się wydawać, że istnieje zbyt wiele miejsc pracy, a popyt na nią jest bardzo duży. Jest to widoczne, zwłaszcza gdy nie mówimy po hiszpańsku. Ale de facto można znaleźć pracę w Hiszpanii, pod warunkiem, jeśli wiemy, gdzie szukać. W Hiszpanii istnieje wiele miejsc pracy dla obcokrajowców posiadających specjalistyczne umiejętności. Dlatego też w Hiszpanii wiele osób znajduje zatrudnienie po znajomości, zwłaszcza w małych i średnich firmach. I właśnie dlatego nie powinniśmy ograniczać poszukiwań w agencjach i reklamach: ważne jest, aby być aktywnym w tych poszukiwania i samodzielnie otwierać sobie możliwości.

praca Hiszpaniapraca w Hiszpanii

Wcześniejszy post

Następny post