Apartamenty-hiszpania.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Bilard w domu – jak urządzić pokój gracza?

Bilard to gra królów, którą teraz może mieć każdy, kto dysponuje wolnym pomieszczeniem w domu lub w mieszkaniu. Sprawdź z nami, jakie wymiary powinno mieć pomieszczenie do bilarda, a także jak urządzić pokój gracza.
Bilard w domu – dlaczego warto?

Bilard to gra towarzyska, która nie wymaga od nas wielkiego wysiłku, a wygrana przynosi wiele satysfakcji. W bilarda można grać z przyjaciółmi oraz z rodziną. Tutaj nie ma ograniczeń wiekowych ani zdrowotnych. Bilard to świetna gra królów, która wciąż zdobywa nowych zwolenników. Bilard ma wiele zalet poprawia zdolność koncentracji, wyobraźnię, precyzję ruchów, a także pozwala doskonalić umiejętność panowania nad stresem i działania pod presją.  Gry bilardowe są również świetnym urozmaiceniem rodzinnych spotkań i imprez.

Stół bilardowy – wymiary pokoju

Zasada jest prosta, z każdej strony stołu bilardowego powinniśmy mieć wolną przestrzeń o długości 130 cm. Do każdego boku stołu dodajemy 130 cm i mamy wymiary pomieszczenia. Dzięki takiej odległości stołu od ścian mamy swobodne przejście i możliwość manewrowania kijem bilardowym bez żadnych przeszkód.

Pod uwagę powinniśmy wziąć wszystkie meble, które znajdują się w tym pomieszczeniu. Szczególnie wysokie szafki i półki, które mogą przeszkadzać podczas gry.

Jeżeli mamy duże pomieszczenie, w którym możemy umieścić 2 stoły bilardowe, to odległość pomiędzy nimi powinna wynosić minimum 1,5 m.

stół bilardowy w domu

Źródło: https://stoly-bilardowe.pl/

Jaki stół bilardowy jest najlepszy?

W sklepie www.stoly-bilardowe.pl znajdą Państwo 2 rodzaje stołów bilardowych. Stoły bilardowe z płytą MDF oraz stoły bilardowe z płytą kamienną. Dla osób początkujących wystarczą stoły z płytą MDF, są one tańsze, wystarczające do gry rekreacyjnej. W przypadku osób zaawansowanych oraz pubów, gdzie stoły są używane cały czas, polecamy stoły bilardowe z płytą kamienną. Płyta kamienna jest bardzo wytrzymała, a podczas wzmożonego użytkowania nie powstają żadne wybrzuszenia. Zapraszamy do zapoznania się z najnowszą ofertą sklepu stoly-bilardowe.pl

Czego nie może zabraknąć w pokoju gracza?

Oczywiście sam stół bilardowy to nie wszystko. Powinniśmy mieć przygotowane miejsce na kije bilardowe, bile oraz inne akcesoria.

Nie może zabraknąć stolika na przekąski i kawę, a także barku na napoje. Konieczna będzie również sofa lub para wygodnych foteli. Dobrym rozwiązaniem jest również telewizor lub radio.

Jak myślicie, co jeszcze przydałoby się w pokoju gracza?

bilardgry

Wcześniejszy post

Następny post