Apartamenty-hiszpania.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

vintage meble

Jak wprowadzić elementy vintage do wnętrza?

Aranżacja wnętrz w stylu vintage pokazuje, że dobry design nie ma daty. Elementy stylu vintage można zastosować w każdym wnętrzu zarówno skandynawskim, jak i hiszpańskim.

meble vintage

źródło: pixabay.com

Przedmioty codziennego użytku z lat 50., 60., i 70. wpasowują się w standardy dzisiejszych mieszkań. Najprostszym sposobem, który pozwoli nam wprowadzić styl vintage do wnętrza, są drobiazgi jak np. wazony, czy też figurki. Wystarczy, że ustawimy je w luźnej kompozycji na komodzie, półce, czy regale. Styl vintage warto wprowadzać stopniowo, może się bowiem okazać, że nie podoba się ona nam, tak bardzo, jak myśleliśmy. Dopiero gdy dojdziemy do wniosku, że styl ten jest dla nas, możemy zastanowić się nad meblami w stylu vintage.

Jakie meble do stylu vintage?

Proste fotele o drewnianej konstrukcji, idealnie odwzorowują założenia stylu vintage. Jeżeli chcemy odnowić stare meble, to oprócz konserwacji drewna możemy wzbogacić je o kolorową tapicerkę, jest to prosty zabieg, który pozwoli nam na stworzenie zupełnie nowego mebla. W stylu vintage nie może także zabraknąć tapicerowanego fotelu na nóżkach, czy też sofy welurowej.

W scandicsofa.pl można znaleźć meble tapicerowane, które sprawdzą się we wnętrzu vintage zarówno ze względu na konstrukcje, jak i rodzaj tkanin. Choć meble są przede wszystkim dedykowane stylowi skandynawskiemu, z powodzeniem możemy wykorzystać sofy oraz fotele producenta do urządzenia wnętrza w stylu vintage. W jego ofercie można znaleźć fotele i krzesła tapicerowane oraz sofy i narożniki welurowe.

vintage meble

źródło: pixabay.com

Jaki rodzaj tkanin do stylu vintage?

We wnętrzu vintage nie może przede wszystkim zabraknąć matowego lnu oraz flauszu, w następnej kolejności warto zwrócić uwagę na lekko połyskujące materiały i ciężkie aksamity. Z lżejszych materiałów możemy wybrać bawełnę oraz poliester – te materiały sprawdzą się na zasłony, tapicerkę mebli, czy też poszewki i obrusy.

Ważne, by urządzając wnętrze vintage, pamiętać by zadbać o odpowiednie połączenie kolorów oraz wzorów, jeżeli chodzi o wzory mamy bardzo dużą dowolność, ważne jednak by były one spójne z całą resztą pomieszczenia.

stylstyl vintage

Wcześniejszy post

Następny post