Apartamenty-hiszpania.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Sofa do mieszkania w stylu hiszpańskim

Wystrój wnętrz w stylu Hiszpańskim rządzi się swoimi prawami. Jednak nie jest to styl, w którym musimy sztywno trzymać się reguł. Styl Hiszpański możemy łączyć ze stylem skandynawskim. Sprawdź, jakie sofy w skandynawskim stylu będą pasować do hiszpańskiego wystroju wnętrz.

Czym charakteryzuje się styl hiszpański

Zanim wybierzemy konkretną sofę, sprawdźmy jakie cechy charakterystyczne ma ten styl. Styl hiszpański jest ognisty, przeważają w nim ciepłe kolory, w tym czerwień. W tym stylu kontrastu doda kolor czarny. Nie brakuje tutaj elementów wyrażających tradycję Hiszpanii. W tym stylu tradycja przeplata się z nowoczesnością. Styl Hiszpański może być ekscentryczny, dzięki zastosowaniu sztuki Salvadora Dale. W stylu Hiszpańskim znajdziemy też kolor pomarańczowy, turkusowy, żółty, fioletowy i różowy. Mieszanka tych kolorów pozwoli stworzyć wnętrze tętniące energią. Co do tekstyliów, tutaj nie ma nudy. Przeważają tkaniny z bogatymi zdobieniami i ciekawym wzornictwem. W każdym domu w hiszpańskim stylu muszą znaleźć się wzorzyste kafelki, a także elementy dekoracyjne z kutego żelaza, np. poręcze, uchwyty, czy klamki. Hiszpański styl ma cechy wspólne ze stylem skandynawskim. W obydwóch stylach ważne jest drewno, w stylu hiszpańskim najważniejsze są drewniane obicia sufitu. Podłoga jest zazwyczaj wykonana z terakoty lub kamienia. Meble wykonane są zazwyczaj z drewna, są masywne, ale nie ma ich zbyt dużo. Ściany są surowe, najczęściej są tynkowane gipsem. Czasami zdobione ciekawą teksturą, kamieniem, czy ceramiką.

W stylu hiszpańskim zadbamy o wygodę i przytulność pomieszczenia umieszczając w nim sofy, fotele, łóżka, lub narożniki w żywych kolorach. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji ze sklepu Scandicsofa.pl

sofa w kolorze brązowo-czerwonym

www.scandicsofa.pl

Sofa fioletowa

www.scandicsofa.pl

sofa biała z czarnymi dodatkami

www.scandicsofa.pl

www.scandiscofa.pl

Sprawdź inne kolory mebli tapicerowanych na Scandicsofa.pl

meblemieszkaniewnętrza

Wcześniejszy post

Następny post