Apartamenty-hiszpania.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

aprtament a penthouse

Czym różni się penthouse od apartamentu?

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się luksusowe nieruchomości. Dlatego też nie ma nic dziwnego w tym, że popyt na wielopoziomowe apartamenty, czyli tzw. Penthouse stale rośnie.

Penthouse to lokal położony na najwyższej kondygnacji w budynku mieszkalnym charakteryzuje się wysokim standardem wykończenia i wyposażenia. Zazwyczaj ten rodzaj jest największym lokalem mieszkalnym w budynku, przeważnie dwupoziomowym. Tego typu mieszkanie cechuje się bardzo wysoką ceną, co powoduje, że niewiele osób na niego stać.

Warto jednak wspomnieć, że obydwa typy nieruchomości zaliczane są do luksusowych i oba charakteryzują się wysokim standardem wykończenia. W obu tych lokalach montowane są systemu inteligentnego zarządzania.

Co więc przede wszystkim wyróżnia penthouse?

  • Lokalizacja – prawie zawsze takie mieszkanie znajduje się w centrum dużych miast, a co za tym idzie w najdroższych rejonach
  • Powierzchnia – często powyżej 100 metrów kwadratowych
  • Liczba kondygnacji – ma minimum dwie kondygnacje
penthouse

źródło: pixabay.com

Co jednak rozumiemy przez słowo apartament?

Najważniejsze wymogi, jakie powinien spełniać apartament to: lokalizacja, estetyka budynku, standard wykonania i wykończenia, powierzchnia i wysokość, rozkład, wyposażenie budynku, rodzaj ochrony oraz usługi dostępne na terenie osiedla. Dlaczego o tym piszemy? Wiele deweloperów naciąga sformułowanie apartament i nazywa tak po prostu lokalne o podwyższonym standardzie. Lokalizacja apartamentu powinna być prestiżowa. W okolicy powinny znajdować się teatry, muzea, galerie oraz inne centra kultury i rozrywki. Ważnym elementem jest także roślinność na podwórku oraz estetyczny widok z okna. Jednak nie myślcie, że każdy budynek, który ma odpowiednia lokalizacje i trochę zieleni za oknem jest apartamentem. Kolejnym elementem, jaki wyróżnia apartament, jest architektura budynku. Musi być ona nienaganna, dlatego też zazwyczaj projekt w takich miejscach był wykonywany przez znanego architekta. W samej budowli natomiast zostały zastosowane najwyższej jakości materiały zarówno konstrukcyjne (np. cegły), jak i wykończeniowe. W budynku, w którym znajduje się apartament, musi znajdować się winda, nawet jeżeli nie wymaga tego prawo. Sama winda natomiast powinna być wysokiej jakości i emitować minimum hałasu.

Chcecie dowiedzieć się więcej o ciekawych nieruchomościach? Zajrzyj na blog:  nieruchomosci-w-hiszpanii.pl

apartamentpenthousepenthouse a apartament

Wcześniejszy post

Następny post