Apartamenty-hiszpania.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Costa de Almeria

Wybrzeże to kusi turystów szczególnie swoim wyjątkowym klimatem. Chociaż pozostaje w cieniu bardziej znanych wybrzeży hiszpańskich. Jednak wiele osób wybiera właśnie to miejsce ze względu na jego unikalny charakter. Costa de Almeria jest idealnym miejscem dla tych, którzy chcieliby odkryć mniej znane oblicze Hiszpanii. Co więc jest warte naszej uwagi w tym miejscu?

Costa de Almeria stanowi część Andaluzji, która odwiedzana jest szczególnie przez miłośników natury oraz archeologii. Dość surowy i wyżynny charakter tego miejsca oraz zróżnicowana linia brzegowa czynią z niego naprawdę wyjątkowe miejsce. Nie można jednak powiedzieć, że w miejscu tym brakuje terenów, które sprawdzą się do rekreacji i wypoczynku nad morzem. Ponieważ także tutaj znajdziemy piękne plaże, z którymi to właśnie kojarzona jest Hiszpania. Costa de Almeria to także bogata i ciekawa oferta nieruchomości, które nadają się pod wynajem, jak i do zamieszkania. Wysoki standard w większości kurortów jest już czymś normalnym, dlatego też spokojne wybrzeże przyciąga nie tylko kameralnym klimatem, ale także wysoką jakością świadczonych usług.

Costa de Almeria

źródło: pixabay.com

Na dużą uwagę zasługuje także stolica prowincji. W czasie pobytu na terenie tego wybrzeża, powinniśmy odwiedzić jego najważniejsze miasto, czyli Amerię – miejsce rozłożone u stóp Gór Betyckich. Kiedyś było one uzależnione od panów Kordowy, dzięki czemu możemy znaleźć tutaj jedne z najpiękniejszych nieruchomości w Hiszpanii. Turyści znajdą tutaj wspaniałe fortyfikacje, które zaliczane są do najpotężniejszych w całej Andaluzji oraz wzniesione w XI wieku przez templariuszy twierdza.

Wybrzeże to może poszczycić się także wieloma skarbami przyrodniczymi. Ta część hiszpańskiego wybrzeża może poszczycić się wyjątkowymi tworami natury. Wyspa San Andres zachwyca wulkanicznym charakterem, natomiast Park Przyrody Cabo Gata przyciąga nie tylko wulkanicznym krajobrazem, ale także niezwykłą roślinnością. Palmy kaktusy i agawy są jednymi z wielu atrakcji. Costa de Almeria jest rajem dla ornitologów, którzy mogą tu podziwiać stada flamingów oraz wędrownych sokołów.

Costa de Almeriagdzie do Hiszpaniiwybrzeża Hiszpanii

Wcześniejszy post

Następny post