Apartamenty-hiszpania.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

bungallow Hiszpania

Bungallow i Penthouse – czym różnią się te typy nieruchomości?

Chcesz kupić nieruchomość w Hiszpanii, ale nie do końca wiesz, który rodzaj nieruchomości wybrać? W ofercie biura nieruchomości Ncbhome mamy do wyboru apartamenty, mieszkania, domy, szeregowce ale również takie rodzaje nieruchomości jak Bungallow, czy Penthouse. Jeśli nie do końca wiecie, co oznaczają te dwie nazwy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami tych budynków.

Bungallow – co to jest?
bungalow

źródło: pixabay.com

Bungallow to niezwykły dom, nie planuje się go zazwyczaj w bryle prostokąta. Jest budowany na kształt litery L albo T, ewentualnie krzyża. Taka budowa domu pozwala na proste zaplanowanie tarasu, a także wyjście do ogrodu z niemal każdego pomieszczenia w domu. W przypadku tego rodzaju domu, często ozdabiają go takie elementy jak ganki, nisze, podcienie, czy uskoki.
Bungallow to dom składający się z parteru i poddasza. Garaż zazwyczaj jest z boku domu i jest wyraźnie oddzielony od części mieszkalnej. W tego typu budynkach zazwyczaj mamy taras. Dobrym rozwiązaniem jest zaplanowanie tarasu w miejscu, gdzie będzie osłonięty częściowo przez 2 ściany budynku. Warto pomyśleć o jego częściowym zadaszeniu, szczególnie w Hiszpanii. Dzięki temu wypoczniemy na tarasie w cieniu nawet w największe upały.
W takich domach znajdziemy oczywiście kuchnię, kilka łazienek, kilka pokoi, pomieszczeń gospodarczych a nawet prywatne solarium.

Na Ncbhome.com znajdziemy nieruchomości typu bungallow już od 158 000 €. Nieruchomość w tej cenie o powierzchni 70 m2 znajduje się w miejscowości Pilar de la Horadada. Posiada kuchnię, 2 łazienki, 2 sypialnie, taras, a także dostęp do pobliskich placów zabaw, czy basenu. Poniżej prezentujemy zdjęcia tej nieruchomości.

Czym wyróżnia się Penthouse?
penthouse

źródło: pixabay.com

Penthouse często mylony jest z apartamentem. Jednak te dwa rodzaje nieruchomości mają różnice. Penthouse to rodzaj mieszkania wyróżniający się tym, że ma często dwa poziomy. Są one umiejscowione przeważnie na najwyższych piętrach apartamentowców. Jest to luksusowe mieszkanie, o dużej powierzchni i starannym wykończeniem całego wnętrza. Często są bardzo rozbudowane, mają nawet taras widokowy. Penthouse to dosyć rzadko spotykane rodzaje nieruchomości, ale nie w Hiszpanii. Od apartamentów odróżnia je dwu-poziomowość.

W Ncbhome.com mamy bardzo duży wybór luksusowych mieszkań typu Penthouse zlokalizowanych w najpiękniejszych rejonach Costa Blanca. Ceny zaczynają się już od 119 000 €, a dochodzą do nawet 515 000 €. W Penthousach o najwyższych standardach znajdziemy salon, jadalnię, kuchnię, 3 sypialnie, 2 łazienki, ogromny taras o powierzchni 88m2 i bardzo dużo miejsca do opalania 116 m2. Z tarasu rozciąga się piękny widok na morze. Do nieruchomości należy również garaż oraz magazyn. Mamy dostęp do ogrodów i basenu komunalnego. Opisany Penthouse znajduje się w Los Dolses, poniżej prezentujemy zdjęcia:

Podsumowując, Bungallow to dom z ogrodem o rodzinnym standardzie, a Penthouse to luksusowe, dwupoziomowe mieszkanie z niezwykłym widokiem.

bungallowdom wakacyjnykupno domupenthouse

Wcześniejszy post

Następny post