Apartamenty-hiszpania.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Co musisz wiedzieć o Gran Alacant?

Wszystko, czego dowiecie się z tego artykułu, przyda się Wam, jeżeli poszukujecie tanich nieruchomości w Hiszpanii oraz szukacie informacji turystycznych na temat tego miejsca.

Pogoda w Gran Alacant

Odległości Gran Alacant do Santa Pola, czyli następnej miejscowości wypoczynkowej w tej części Costa Blanca to tylko 6 km. Miejscowość ta posiada bardzo ciekawy klimat tak jak wszystkie nadmorskie miejscowości tego regionu. Zimy są tutaj bardzo łagodne, a lata bezdeszczowe, upalne i słoneczne. Średnia roczna temperatura wynosić powyżej 20 stopni Celsjusza. Z upałów możemy korzystać od kwietnia do października. Najwięcej deszczowych dni mamy jesienią, natomiast zimą opady są delikatne. A różnice temperatury pomiędzy nocą a dniem również są małe. Najcieplejszym miesiącem jest lipiec, natomiast najchłodniejszym styczeń.

Jak wyglądają okolice Gran Alacant?

Okoliczne plaże posiadają piękne wydmy oraz lasy sosnowe, które je otaczają. Oficjalna liczba mieszkańców wynosi 10 000 osób. W czasie letnim liczba ta jest o wiele większa. Grant Alacant to dobre miejsca do zakupu nieruchomości w Hiszpanii pod wynajem oraz na spędzenie krótkich wakacji, czy urlopu. Miasto posiada bardzo dobrą infrastrukturę komunikacyjną z resztą Hiszpanii. Posiada także kilka centr handlowych, wiele sklepów oraz restauracji, ale co ważniejsze bardzo dobre plaże, które przyciągają turystów z każdego miejsca w Europie.

centrum handlowe gran alacant

źródło: Dreamstime.com

Plaże w Gran Alacant

Największą plażą w Gran Alacant jest Carabassi ma ona długość 4 km. Jest to piaszczysta plaża, na której można znaleźć przepiękne wydmy. W pobliżu znajduje się także plaża Santa Pola oraz plaża Arenales(bliżej Alicante), gdzie znajduje się plaża dla nudystów.

Zakupy w Gran Alacant

Miejsce posiada także całkiem nowe Centrum Handlowe, które znajduje się koło drogi N332, która prowadzi z Alicante do Cartagena. Znajdziemy tutaj róże sklepy, bary oraz restauracje. Jednym słowem możemy znaleźć wszystko, co będzie nam potrzebne na długich oraz krótkich wyjazdach. Także jeżeli marzy się nam zamieszkać w tej okolicy mamy pewność, że wszystko jest na wyciągnięcie ręki. Mówiąc o Gran Alacant, nie możemy zapomnieć o kuchni lokalnej oraz miejscach, gdzie serwowane są dania z całego świata. Znajdziemy tutaj wiele rodzai restauracji tradycyjnych hiszpańskich tapas barów oraz restauracje chińskie, a nawet irlandzkie bary. Dobra lokalizacja powoduje, że możemy korzystać także z bogatej oferty Torrevieja i Santa Pola.

Najbliższe lotnisko

Najbliższe lotnisko znajdziemy w Alicante, zaledwie 10 minut samochodem do Gran Alacant. Nowy terminal portu lotniczego Alicante-Elche otworzono w 2011 roku. Z lotniska do Alicante na jest tylko 9 km, dostaniemy się liniami autobusowymi. Ceny biletów w zależności od odległości wynoszą od 2 do 10 €. A autobusy na lotnisko kursują od 7.10 do 22.10. Oprócz połączeń autobusowych, dostaniemy się tam również pociągiem. Trzecią najszybszą i zarazem najdroższą opcją jest wynajęcie taksówki lub wynajęcie samochodu.

Co ciekawego zobaczymy w okolicy?

Z Gran Alacant mamy blisko do różnych ciekawych miejsc. Warto wybrać się do Santa Pola, tam znajdują się miejsca, z których kiedyś wydobywano sól. Ich dokładna nazwa to „salinas” i są one wciąż użytkowane.
Trzeba zobaczyć również wyspę Tabatca, noszącą miano rezerwatu przyrody. Jest tam niezwykle czysta i przezroczysta woda. W tym miejscu są idealne warunki do nurkowania. Na wyspę dostaniemy się statkiem wycieczkowym, rejsy odbywają się codziennie. Statek wypływa z rana, a wraca wieczorem. Na wyspie możemy wypoczywać, spróbować lokalnych owoców morza, nurkować, a także opalać się.

Noc w Gran Acalant

A Gran Acalant życie płynie spokojnie. Spotkamy tutaj kilka pubów otwartych w nocy. Jeżeli jednak poszukujemy mocniejszej rozrywki, powinniśmy odwiedzić lokale w Torrevieja. Tutaj życie w nocy kwitnie, w tym miejscu znajdziemy dyskoteki, cluby disco oraz lokale nocne. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie.

Gran AlacantGran Alacant informacjeGran Alacant nieruchomościinformacje o Gran Alacant

Wcześniejszy post

Następny post