Apartamenty-hiszpania.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

plaża wulkaniczna

Top 3 wulkaniczne plaże w Hiszpanii

Plaża, zazwyczaj kojarzy nam się ze słodkim lenistwem i opalaniem się na białym piasku. Trochę inaczej wygląda wypoczynek na plaży wulkanicznej. Sprawdźcie 3 najciekawsze plaże wulkaniczne w Hiszpanii.
Zwykła plaża jest to pas nadbrzeżny pokryty materiałem sypkim, takim jak np.: piasek, żwir lub ich mieszaniną, leżący nad brzegiem zbiorników wodnych. Taką plażę wykorzystuje się jedynie w celach rekreacyjno – wypoczynkowym, gdyż ze względu na nieurodzaj i niestabilność oraz możliwość zalania innej działalności gospodarczej jest możliwa.

Źródło: pixabay.com

 Takich plaż, które wykorzystuje się jedynie w celach rekreacyjno – wypoczynkowych w Hiszpanii jest bardzo dużo. Są one piękne i słyną z gorącego, jasnego piasku. Ja jednak w tym artykule postanowiłam wymienić i pokrótce odpisać 2 lub 3 plaże wulkaniczne w Hiszpanii. Oto one:
Playa de Jardín – malownicza plaża położona w Puerto de la Cruz na zachodnim krańcu miasta. Jest otoczona pięknymi ogrodami botanicznymi zaprojektowanymi przez César Manrique. Krajobraz idealny do robienia fotografii. Plaża usłana jest czarnym, miękkim, powulkanicznym pisakiem. Istnieje tu możliwość uprawiania sportów wodnych.
Playa Martiánez – piaszczysta plaża położona na wschodnim wybrzeżu Puerto de la Cruz. Pokryta jest czarnym, miałkim pyłem wulkanicznym. Oferuje bogatą gamę sportów wodnych.
El Bollullo – przepiękna, naturalna plaża położona w malowniczej dolinie La Orotava w północnej części Teneryfy. Ta zatoka pokryta wulkanicznym, miękkim piaskiem i otoczona jest przez strome klify. Plaża nie ma zrobionego falochronu, dlatego mogą tu występować fale i prądy morskie.
HiszpaniaplażaWulkan

Wcześniejszy post

Następny post