Apartamenty-hiszpania.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

1

Czy inwestycja w nieruchomości w Hiszpanii pod wynajem jest opłacalna?

Zakup nieruchomości w Hiszpanii to jedną a lepszych decyzji, w dłuższej perspektywie na pewno będzie ona bardzo opłacalna. Jednak, czy wiesz o czym należy pamiętać przy zakupie mieszkania, apartamentu, czy innej nieruchomości?

Koszty zakupu nieruchomości w Hiszpanii

Dziś, jeżeli chcemy zostać właścicielem nowego mieszkania w Hiszpanii, trzeba przygotować minimum 30.000 €. Wiadomo, im lepsza lokalizacja, tym wyższa cena nieruchomości.

W okresie 30 dni od otrzymania aktu notarialnego dotyczącego zakupienia nieruchomości mamy 30 dni na zapłatę podatku od nieruchomości (10% wartości nieruchomości) oraz uregulowanie kosztów notarialnych (3%) )i innych opłat urzędowych (0,5%) dotyczących zarejestrowania nieruchomości. W przypadku zakupu nieruchomości na kredyt hipoteczny opłaty mogą być wyższe, nawet do 16% wartości nieruchomości. Dodatkowym kosztem będzie tłumaczenie dokumentów.

Najlepiej znaleźć nieruchomość w Hiszpanii poprzez biuro nieruchomości, które nie pobiera prowizji od kupującego, obsługuje klientów w języku polskim oraz pomaga przy dopełnianiu wszystkich formalności. Jednym z biur godnych polecenia jest Ncbhome.com

Po zakupie nowego apartamentu, czy też domu w standardzie deweloperskim potrzebujemy trochę czasu na „rozruszanie” takiego mieszkania pod wynajem. Zazwyczaj nieruchomość wykończona jest w docelowe podłogi, drzwi wewnętrzne, zabudowy wnęk oraz kompletnie urządzone łazienki i kuchnie. Niekiedy w mieszkaniach zostały zainstalowane także potrzebne AGD, wystarczy, że tylko doposażymy mieszkanie w meble ruchome.

źródło: pixabay.com

Na co zwrócić uwagę przy wyborze nieruchomości w Hiszpanii

Jeżeli szukamy nieruchomości, która ma być przede wszystkim inwestycją, powinniśmy zwrócić uwagę na cenę adekwatną do lokalizacji. Nie mówimy tutaj tylko o regionie Hiszpanii, ale także bezpośredniej lokalizacji. Na to, jak wysokie opłaty możemy pobierać, mają wpływ:

  • Walory infrastruktury
  • Komunikacja
  • Odległość od morza
  • Dojazd z lotniska

Im bardziej atrakcyjne położenie, tym większe prawdopodobieństwo szybszego znalezienia chętnych pod wakacyjny wynajem. W przypadku zakupu nieruchomości pod wynajem, szukanie najemców możemy zlecić właśnie im.

Przed zakupem nieruchomości warto zastanowić się, nad tym, jakich najemców będziemy szukać. Tak np. nieruchomości położone przy głównych promenadach, gdzie nocne życie jest bogate, mogą okazać się najbardziej atrakcyjne dla młodych osób, które chcą się dobrze bawić w dzień i w nocy.

Spokojniejszej okolicy oczekują wypoczynku oraz relaksu w spokojnej atmosferze, oczekują rodziny z dziećmi, osoby na co dzień zabiegane, a także seniorzy. Wynajem dla tej grupy osób jest najbardziej bezpieczny. Mamy duże prawdopodobieństwo utrzymania lokalu/mieszkania w jak najlepszym stanie, bez konieczności dużych napraw.

źródło: pixabay.com

Koszty utrzymania nieruchomości w Hiszpanii

Sam zakup nieruchomości to nie wszystko. Jednak jeżeli chodzi o koszty utrzymania nieruchomości w Hiszpanii, są one o wiele niższe niż w Hiszpanii. W posiadłościach należących do zamkniętych osiedli ponosimy koszty sprzątania osiedla, oświetlenia, czyszczenia basenów, czy pielęgnacji ogrodów. Dokładne koszty są określane przez dane osiedle, tutaj nie ma ogólnych cen.
W przypadku zakupu domu wolno stojącego z działką, nie będziemy płacić czynszu. Obowiązuje on w przypadku, kiedy dom należy do danej urbanizacji.

Warto pamiętać, że zakup wakacyjnej nieruchomości w Hiszpanii nadal jest opłacalną i bezpieczną formą inwestowania w długoterminowej perspektywie. Odpowiednia lokalizacja, przygotowanie i znalezienie najemców przyniesie stabilny dochód, a w przyszłości w razie potrzeby będziemy mogli sprzedać je, za więcej niż kupiliśmy.

hiszpania inwestycjainwestycja mieszkania hiszpania

Wcześniejszy post

Następny post

Comments

  1. Kuba 8 marca 2018 - 22:57

    10 000 – 12 000? To podatek i koszty notarialne itp…. A co z resztą? Rozumiem że można dostać kredyt na zakup takiej nieruchomości….

Comments are closed.