Apartamenty-hiszpania.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Gdzie jest najcieplej W Hiszpanii w lutym?

Śnieg i chlapa oraz brak słońca powoduje, że sporo osób szuka ciepłej alternatywy na ferie zimowe. W jakich regionach jest najcieplej w okresie stycznia i lutego?

Wyspy Kanaryjskie

Wyspy, które leżą na Oceanie Atlantyckim, administracyjnie przynależą one do Hiszpanii, oferują one turystom wiele atrakcji i przepiękną pogodę. W grudniu, czy styczniu średnia temperatura w tym miejscu wynosi 24 stopnie Celsjusza, a temperatura wody 19 stopni Celsjusza, więc tyle ile nasz Bałtyk latem. Na Lanzarote i Fuerteventurze ze względu na położenie blisko Afryki jest nieco cieplej. Teneryfa i Gran Canarii to także świetne miejsca na spędzenie urlopu zimą. „Kanary” są miejscem, w które wiele osób wybiera się ze względu na klimat oraz piękne plaże, można tutaj naprawdę dużo zobaczyć. Na Teneryfie możemy zobaczyć m.in. wulkan Teide wraz z pobliskim parkiem narodowym oraz miasto La Laguna, które wpisane jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

źródło: pixabay.com

Wybrzeże Morza Śródziemnego

Warto także wspomnieć o miejscach na wybrzeżu Morza Śródziemnego, gdzie słońce świeci nawet do 6 godzin dziennie, jest tu dość ciepło, mróz nigdy się nie pojawia, a zdarzają się nawet dni, kiedy można wyjść na plażę i się poopalać. Zima w klimacie, w którym leży Andaluzja jest porą deszczową, ale średnia temperatura powietrza wynosi tu 15 stopni Celsjusza, a wody 18 stopni Celsjusza.

hiszpania najcieplejnajcieplej w hiszpaninajcieplejsze miejsca hiszpanii

Wcześniejszy post

Następny post