Apartamenty-hiszpania.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

taniec

Tanecznym krokiem przez Hiszpanię

Hiszpania to kraj, w którym ludzie mają niesamowity temperament i są zadowoleni z życia. To co ich wyróżnia na tle innych europejczyków to pozytywne nastawienie i zmysłowy taniec. Tutaj przedstawiamy tańce narodowe Hiszpanii.

Hiszpania przyciąga jak magnes ludzi z całego świata. Z pewnością przyczyną są niesamowite widoki, piękne apartamenty w Hiszpanii oraz przyjacielskie nastawienie tamtejszej ludności wobec obcokrajowców. Dużą rolę odgrywa również lokalna tradycja i zwyczaje. Zobaczmy jak się bawią Hiszpanie.

Narodowe tańce Hiszpanii

Flamenco

To niezwykły taniec, który niesie ze sobą pewne przesłanie. Tańcząc Flamenco tancerze opowiadają historię, jednak gesty przez nich wykonywane nie mają określonego znaczenia. Ruch ciał ma określać stan emocjonalny tancerzy, albo dodać specjalnego charakteru danej melodii lub podkreślić słowa towarzyszące muzyce. Ten rodzaj tańca prawdopodobnie wywodzi się z hinduskiego tańca katak. Flamenco można tańczyć solo lub w duecie. Źródłem muzyki jest jedynie gitara, kastaniety i klaskanie.

Flamenco

Paso Doble

Ten rodzaj tańca jest nawiązaniem do walki torreadora z bykiem, czyli corridy. Co ciekawe, tancerz występuje tutaj w roli torreadora, natomiast tancerka jest symbolem… czerwonej płachty. Swoją drogą jest to dość dziwne porównanie, ale sam taniec wygląda świetnie. Taniec ten składa się z trzech części, pierwsza z nich to wejście na arenę, druga przedstawia walkę z bykiem i zwycięstwo torreadora, a trzecia część to parada triumfalna po zakończeniu walki. Tempo w tańcu jest dosyć szybkie, tancerze wykonują 60 taktów na minutę. Jest to rodzaj tańca, który wpływa na emocje widowni, niesamowite widowisko wymaga od tancerzy ogromnych umiejętności i wyczucia taktu. Tutaj każdy krok,  każdy gwałtowny ruch ma znaczenie. Wrażenia po podziwianiu tańca w wykonaniu profesjonalistów są nie do opisania.

Sardana

To taniec rodem z Katalonii. Dzięki niemu Katalończycy podkreślają swoją jedność i odrębność. Właśnie podczas tego tańca solidaryzują się ze wszystkimi mieszkańcami Katalonii. Taniec ten praktykowany jest do dziś, przez wszystkich Katalończyków, bez względu na wiek. Tańczą go młodzi oraz starsi. Tancerze nie muszą się znać, co soboty Katalończycy spotykają się na umówionym placu, łapią się za ręce i tańczą w kręgu. Muzyka do tego tańca nie jest porywcza, jest ona spokojna i łagodna. Tutaj przygrywa się na fletach, piszczałkach oraz oboju. W Hiszpanii nawet postawiono pomniki, które upamiętniają ten taniec.

sardana

apartamenty w Hiszpaniihistoriazwyczaje

Wcześniejszy post

Następny post