Apartamenty-hiszpania.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Alicante, czyli źródło światła

    Jeśli jeszcze nie było Cię w Hiszpanii, a chcesz się tam wybrać, to po prostu musisz zajrzeć do Alicante. Jest to piękne miasto, pełne uroczych zabytków. Tutaj przedstawię Ci wszystkie uroki tego miejsca. Przekonasz się o tym, że warto chodź raz pojechać do Alicante.

   Alicante to prawdziwa perła Hiszpanii. Z języka arabskiego, jego nazwa oznacza źródło światła. Jest to miasto portowe, a nad jego brzegiem rozciągają się kilometry piaszczystych plaż. Port w Alicante jest jednym z najważniejszych portów Hiszpanii. Ma bardzo dobrze rozwiniętą sieć komunikacyjną. Z Alicante do Madrytu, czy Murcji dostaniemy się pociągiem. Natomiast z Alicante do miasta Denia, położonego w odległości 60 kilometrów przemieścimy się tramwajem.

Alicante p

   Klimat w Alicante podoba się nawet najbardziej wymagającym turystom. Dzięki położeniu nad Morzem Śródziemnym nie jest tutaj zbyt zimno zimą ani zbyt gorąco latem. Temperatury od czerwca do września nie spadają poniżej 20 stopni Celsjusza, w sierpniu na termometrach słupek rtęci dochodzi mniej więcej do 33 stopni. Woda w Morzu Śródziemnym również jest ciepła, latem waha się od 23 do 25 stopni Celsjusza. Ze względu na umiarkowany i zdrowy klimat Alicante polecane jest przez Światową Organizację Zdrowia.

   Alicante to nie tylko cudowny klimat, ale i piaszczyste plaże, wspaniałe zabytki i wiele miejsc, w których można spędzić czas w ciekawy sposób. Najbardziej znanym obiektem w Alicante jest zamek Santa Barbara. Turyści spragnieni adrenaliny i mocnych doznań mogą udać się na walki byków lub odreagować na kitesurfingu. W tym mieście po prostu nie można się nudzić, jeśli ktoś chce to zawsze znajdzie sposób na ciekawe spędzenie wolnego czasu.

 Alicante3

   Dzięki wszystkim swoim zaletom, Alicante jest chętnie odwiedzane przez turystów z całego świata. Po kryzysie nieruchomości w Hiszpanii, ceny mieszkań i domów poszły w dół. Ceny nadal utrzymują się na niskim poziomie. Z takiej okazji korzysta wielu obcokrajowców, którzy chcą mieszkać w tym pięknym kraju, wśród nich są również Polacy.

miasta w Hiszpaniinieruchomości w Hiszpaniiwakacje

Wcześniejszy post

Następny post