Apartamenty-hiszpania.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Majorka – wakacje z melodią na ustach

   Pewnie nie raz słyszeliście piosenkę z Majorką w tle. I nic dziwnego, bo Majorka, to piękna Hiszpańska wyspa, którą trzeba lepiej poznać. Jeśli chodź raz byłeś w Hiszpanii lub chcesz tam pojechać nie zapomnij wstąpić właśnie na tę wyspę.

   Majorka to wyspa na Morzu Śródziemnym. Rozciąga się na długości 100 kilometrów, jej ogólna powierzchnia to 3600 km2. Jest to duża wyspa, zamieszkiwana przez ponad 800 tysięcy mieszkańców. Życie tutaj po prostu kwitnie. Na tej wyspie uprawia się warzywa, cytrusy, oliwki, winogrona a nawet truskawki. W górach Majorki, prowadzony jest również wypas owiec.

 Majorka2

   Sezon wakacyjny rozpoczyna się już w kwietniu. Najmniej turystów odwiedza ten kurort w listopadzie. Najbardziej atrakcyjnym miastem cieszącym się dużą popularnością wśród turystów jest Playa de Palma. W tym miejscu są idealne warunki do uprawiania różnego rodzaju sportu. Tutaj można zagrać w tenisa, golfa, spróbować swoich sił w windsurfingu, lotniarstwie czy żeglarstwie. W tym miejscu nie brakuje atrakcyjnych kąpielisk i miejsc gdzie turyści mogą dobrze zjeść i wypocząć. Ta miejscowość posiada dużo barów, restauracji i miejsc gdzie można dobrze wypocząć.

   Będąc na Majorce musisz to zobaczyć:

  • Alcudia – Miasteczko pełne zabytków, w którym można zwiedzać między innymi średniowieczne mury obronne.
  • Cap de Fermentor – Jeśli lubicie piękne krajobrazy, wpatrywać się w dal i podziwiać skalne klify, musicie udać się w to miejsce. Jest bogate w różne punkty widokowe, z których można obserwować horyzont.
  • Port Palma de Mallorca – w którym cumują wielkie promy i najpiękniejsze jachty,
  • Katedra La Seu, zamek Bellver, Łaźnie Arabskie czy gotycką Bazylikę Św. Franciszka, to wszystko znajdziecie w Palma De Mallorca.

 Majorka

Dodatkowego uroku Majorce dodają nie tylko piaszczyste plaże ale i przejrzysta woda, palmy, zabytki architektury, bujna roślinność i wszędzie obecna kwiaty. Pobyt tam to szansa na prawdziwy relaks.

   W czasie słonecznych wakacji nie może Cię tam zabraknąć 🙂

kurortymiasta w Hiszpanii

Wcześniejszy post

Następny post