Apartamenty-hiszpania.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Atrakcje turystyczne w Hiszpanii

Hiszpania jest położona na Półwyspie Iberyjskim. od zachodu graniczy z Portugalią, a od wschodu, poprzez pasma Pirenejów, z Francją. Na południu graniczy z niewielkim terytorium brytyjskim, Gibraltarem. Hiszpania to znacznie więcej, niż kojarzone z nią corrida, tancerze flamenco, czy też zatłoczone plaże, ale imponujący i zróżnicowany kraj, którego północne krańce, bogate w zielone wzgórza, przypominają Irlandię, a południowe regiony pozwalają poczuć atmosferę marokańskich krajobrazów i architektury.

   Jest dużym krajem na półwyspie Iberyjskim. Liczy 41 mln. mieszkańców, ale dodatkowo każdego roku przyjmuje ponad 58 milionów turystów, co jest z pewnością liczbą niebagatelną. Największym miastem i zarazem stolicą jest Madryt. Państwo dzieli się na 17 niezależnych pod siebie regionów, a te z kolei na 50 prowincji. Hiszpania jest oddzielona od Europy Pirenejami, na południu nieomal sięga Afryki. Jej cechą charakterystyczna jest niezwykle długie i atrakcyjne wybrzeże. W skład państwa wchodzą też dwa archipelagi: Baleary i Wyspy Kanaryjskie. Ze względu na rozpiętość geograficzną oraz różnorodne ukształtowanie Hiszpanię charakteryzuje też bardzo różnorodny klimat, od pokrytych śniegiem pirenejskich szczytów, poprzez zielone łąki położone w Galicji i gaje pomarańczowe w Walencji i do pustynnej Almerii.

   Z powyższego jasno wynika, że Hiszpania jest bardzo zróżnicowana, tak samo zresztą jak jej atrakcje. Znana jest z korridy, tapas, suszonej szynki, flamenco, najlepszych klubów piłkarskich i bitwy na pomidory, a wśród atrakcji Hiszpania nie brakuje wspaniałych zabytków architektonicznych, plaż i gór. Zatem sprawdźmy, co warto zobaczyć w Hiszpanii !!!

Barcelona

1. BARCELONA

   Barcelona jest drugim co do wielkości miastem Hiszpanii, ale dla większości turystów stanowi zdecydowanie cel numer jeden w tym kraju. Niesamowity klimat, atmosfera gwaru i zabawy, tętniąca życiem praktycznie przez całą dobę jest miastem które trzeba zobaczyć koniecznie. Do tego dochodzą piękne zabytki starówki, wzgórze Montjuic, port i niesamowita architektura modernistyczna, na czele z monumentalną Sagrada Familia autorstwa genialnego Gaudiego.

2. COSTA BRAVA

   Nazwa Costa Brava oznacza „dzikie wybrzeże” i częściowo oddaje charakter tego miejsca. Costa Brava ciągnie się wzdłuż północnego wybrzeża Morza Śródziemnego, od granicy francusko – hiszpańskiej i kończy nieopodal północno – wschodnich przedmieść Barcelony. Nazwa częściowo oddaje charakter tego miejsca – skaliste klify i sięgające daleko w morze półwyspy oddzielają szerokie, łukowate plaże, nad którymi wyrosły spore ośrodki turystyczne.

3. MADRYT

   Leżący w centrum Hiszpanii Madryt, choć nie tak efektowny jak Barcelona, jest jednym z najciekawszych miast Hiszpanii. Na pierwszy rzut oka chaotyczny, okazuje się stylowy i pociągający przy bliższym poznaniu. Eleganckie pałace, z rozmachem zaprojektowane arterie i place sąsiadują z wąskimi uliczkami i zaułkami, pełnymi sklepów i gwarnych knajpek.

images

4. COSTA BLANCA

   Mimo, że w sezonie niemiłosiernie zatłoczone, południowe wybrzeże Hiszpanii, na które składają się dwa duże regiony – Costa Blancai słynne Costa del Sol, nadal są uważane za najlepsze w Europie miejsce do plażowania. Z perspektywy plażowego leżaka jest tu wszystko co konieczne do wypoczynku – piaszczyste plaże, ponad 300 dni słonecznych w roku, wielki wybór hoteli smacznego jedzenia. Dlatego amatorów tej części Hiszpanii w lecie nie brakuje.

5. WALENCJA

   Trzecie co do wielkości miasto Hiszpanii jest dziś jeszcze bogatsze i weselsze, niż wtedy, kiedy było drugim co do wielkości miastem Półwyspu Iberyjskiego. Zabytki są pieczołowicie odrestaurowane, a dawne wilgotne i ciemne sutereny zastąpiły nastrojowe bary i kawiarenki. W mieście podziwiać też można znakomita architekturę współczesną, a obowiązkowym punktem wycieczki po tym fascynującym mieście powinno być delfinarium i oceanarium.

   W tym artykule wymieniłam tylko pięć miast Hiszpanii, które warto odwiedzić, a jest ich znacznie więcej. W miastach tych są piękne zabytki, piękna architektura, plaże itd.

Costa Blancamiasta w Hiszpaniiwakacje

Wcześniejszy post

Następny post