Apartamenty-hiszpania.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Torrevieja, miasto słonych jezior

   Jeśli chcesz spędzić urlop w jednym z najzdrowszych kurortów w Hiszpanii, to właśnie Torrevieja będzie odpowiednim miejscem na taki wypoczynek. Tutaj dowiesz się dlaczego to miasto ma tak zdrowy klimat i jakie są jego największe walory. Zapraszam do krótkiej podróży po Torrevieja.

   To miasto, liczące ponad 84 tysiące mieszkańców i rozciągające się na powierzchni 71 kilometrów kwadratowych leży oddalone o 30 kilometrów od Alicante. Dzięki takiemu położeniu, możemy szybko przedostać się do Torrevieji z lotniska w Alicante.

torrevieja2

   Początkowo Torrevieja była jedynie wsią rybacką, jej mieszkańcy utrzymywali się jedynie z wydobywania soli z wód z pobliskich słonych jezior. Właśnie dzięki tym jeziorom, w Torrevieji panuje bardzo zdrowy mikroklimat, niespotykany w żadnym innym miejscu Hiszpanii. Dziś te słone jeziora zostały włączone do parku narodowego, w którym rozkwita bujna roślinność i zamieszkuje go wiele gatunków ptaków.

    Główną atrakcją tego miasta, są czyste plaże oraz czysta woda Morza Śródziemnomorskiego. Tutaj z pewnością znajdziesz odpowiednie miejsce do gry w piłkę, ślizgów po wodzie, jeśli tylko potrafisz, możesz uprawiać windsurfing czy narciarstwo wodne. Tutaj na plażach zawsze jest niebieska flaga, informująca o dużej czystości wody.

   W tym mieście możesz wybierać spośród różnych plaż, które mogą być wyposażone w prysznice, hamaki, restauracje, stoiska z gazetami czy lodami, rowerki wodne czy budki telefoniczne. Przy niektórych plażach znajdują się również parkingi samochodowe.

 Torrevieja3

   Torrevieja to idealne miejsce dla całej rodziny. Na tych plażach czekają na dzieci różne atrakcje. Jeśli ktoś chce, może spróbować swoich sił w narciarstwie wodnym, windsurfingu, kitesurfingu czy nawet w nurkowaniu. Tutaj nie ma czasu na nudę. Jeśli ktoś tylko chce, to z pewnością znajdzie dla siebie odpowiednią rozrywkę.

miasta w Hiszpaniinieruchomości Hiszpania

Wcześniejszy post

Następny post