Apartamenty-hiszpania.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Walencja – jedno z najważniejszych miast Hiszpanii

   Hiszpania jest bogata w piękne i duże miasta. Trzecim miastem co do wielkości i liczny mieszkańców jest właśnie Walencja. W tym artykule chcemy przedstawić Ci największe zalety tego miasta. Dowiesz się dlaczego warto chodź raz odwiedzić Walencję.

   Walencja jest tuż za Madrytem i Barceloną. To miasto liczy ponad 2 miliony mieszkańców. Położone jest nad rzeką Turia, leży nad Morzem Śródziemnym. W tym miejscu nie tylko w aktywny sposób spędzisz swój wolny czas ale i wypoczniesz leżąc na plaży w promieniach słońca, czy zażywając kąpieli w ciepłych wodach Morza Śródziemnego.

Walencja3

   Początki miasta datuje się na 138 rok przed naszą erą. Tak długie istnienie tego miasta i przepływ licznych kultur, spowodował, że w Walencji znajdziemy wiele śladów z dawnych lat i kultur w postaci ciekawych zabytków. Miasto to, dba o estetyczny wygląd i zachowanie odpowiedniego charakteru, więc wszystkie nowe budowle stara się wkomponowywać w taki sposób, aby wszystko do siebie odpowiednio pasowało.

   Zabytkiem, który cieszy się największą popularnością jest Katedra w Walencji łącząca w sobie styl romański, gotycki i barokowy. Legenda głosi, że właśnie tutaj został ukryty Święty Graal.

   Walencja to nie tylko stare zabytki, ale i sztuka nowoczesna. W tym mieście można pójść do opery, kina czy teatru, za drobną opłatą zwiedzimy oceanarium, delfinarium, planetarium oraz muzeum nauki.

Walencja2

   W Walencji, każdy znajdzie coś co przykuje jego uwagę i wzbudzi zainteresowanie. Lato w tym mieście jest długie. Temperatury są również wysokie, natomiast zima jest bardzo łagodna.

   Co roku do Walencji zjeżdżają tłumy turystów aby wziąć udział w ciekawych, lokalnych świętach. Mam tutaj na myśli Tomatinę, czyli największą walkę na świecie na pomidory. Oprócz tego w lipcu każdego roku jest organizowany targ lipcowy, podczas którego organizowane są walki byków, największe i najbardziej huczne imprezy organizowane są podczas święta Las Fallas, czyli święto ognia.

   Walencja to ciekawe miejsce, które warto odwiedzić by poznać jego prawdziwy klimat.

kulturamiasta w Hiszpanii

Wcześniejszy post

Następny post