Apartamenty-hiszpania.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Madryt – stolica słonecznej Hiszpanii

Jest to najbardziej zaludnione miasto w Hiszpanii oraz najbardziej zielona stolica w Europie. W Madrycie możemy znaleźć wiele parków oraz innych terenów zielonych. Nosi miano światowej stolicy Flamenco. W tym mieście jest słonecznie średnio 220 dni w ciągu roku, czyli prawie cały rok świeci słońce. To jest w tym kraju najpiękniejsze.

W Madrycie znajdziemy bardzo dużo różnych restauracji oraz barów gdzie możemy smacznie zjeść i miło spędzić czas z przyjaciółmi.

Miasto to, ma bogatą kulturę i sztukę. Tutejsze muzea to prawdziwa gratka dla miłośników malarstwa, ponieważ posiadają największe kolekcje malarskie. Znajdziemy je, między innymi w muzeum Prado.

madryt paer

Największą rzeką Madrytu jest rzeka Manzanares. Zalew Santillana został utworzony na tej rzece oraz stanowi główne źródło wody pitnej dla całego miasta.

Madryt to dobre miejsce dla miłośników ogrodów i parków. Można wybierać miejsca na spacery z ponad czterdziestu terenów zielonych w mieście.

Jednym z największych terenów rekreacyjnych jest Casa de Campo, rozciąga się na powierzchni 1740 ha. Rośnie tutaj wiele drzew oraz jest bardzo dużo trawy. W tym miejscu, można skorzystać z kolejki linowej, która stanowi charakterystyczną formę transportu. Tutaj znajdziemy wiele różnych atrakcji, np.: wesołe miasteczko, zoo oraz fontanny.

park w madrycie

Jednym z największych parków jest Park Retro. Na 120 ha jest wiele gatunków drzew i krzewów. To miejsce rozciąga się w samym środku miasta.

W Madrycie znajdziemy również rozrywkę dla ludzi o mocnych nerwach. Mam tutaj na myśli Corridę,  ponieważ w tutaj znajduje się arena Las Venta, w której odbywają się tradycyjne walki byków. Budowla może pomieścić nawet 23 tysiące osób.

Madryt to również ogromne centrum handlowe, w którym można znaleźć wiele domów handlowych i towarowych.

Miasto to, jest idealnym połączeniem nowoczesności oraz tradycji i kultury. Warto chodź raz wybrać się do najważniejszego miasta w Hiszpanii.

miasta w Hiszpanii

Wcześniejszy post

Następny post