Apartamenty-hiszpania.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Polonia na Costa Blanca

Kto z nas nie marzy o wakacjach w kraju niegasnącego słońca, piaszczystych i malowniczych plaż oraz fascynujących zabytków? Jak się okazuje, Hiszpania jest nie tylko celem turystycznych wycieczek ale także atrakcyjnym krajem do zamieszkania. I to nie tylko ze względu na swoje walory klimatyczne. Polacy emigrowali do Hiszpanii już w XVI wieku, choć były to raczej epizody niż powszechny trend. W XIX i XX wieku Hiszpania stała się regionem bardzo atrakcyjnym turystycznie, a nasi rodacy chętnie udawali się tam na wakacje. Część z nich osiedlała się na stałe w Hiszpanii, zauroczona atmosferą i wspaniałymi krajobrazami, a także otwartością mieszkańców hiszpańskich miejscowości.

Obecnie najwięcej Polaków skupionych jest w regionie madryckim, głównie w miastach otaczających stolicę, a więc Alcala de Henares, Coslada, Vicalvaro, Parla, Getafe, Mostoles czy Alcorcon. Zwiększa się też nieustannie liczba osób osiedlających się na stałe w miejscowościach wypoczynkowych. Część z nich znajduje tutaj pracę sezonową czy w sektorze usług, a część szuka spokojnego miejsca na emeryturę lub długoterminowy wypoczynek.

hiszpanie

Polacy mieszkający w Hiszpanii często zajmują średnie lub wysokie stanowiska w administracji publicznej lub prywatnych przedsiębiorstwach. Polacy mieszkający w Hiszpanii są ponadto nauczycielami, pracownikami sektora usług czy właścicielami firm działających w Hiszpanii. Polscy emigranci są bardzo cenionymi specjalistami i nierzadko rozwijają się zawodowo właśnie w Hiszpanii.Mężczyźni najczęściej otrzymują zatrudnienie w budownictwie, a kobiety w sektorze usług, rolnictwie i przy pracy sezonowej. W Hiszpanii popularne staje się też zatrudnianie polskich specjalistów w placówkach służby zdrowia oraz opieki. Rośnie liczba lekarzy, opiekunek i pielęgniarek skuszonych atrakcyjnymi ofertami pracy.

Polonia na Costa Blanca mam nadzieję, że powyższe informacje jasno wyjaśniają, co to określenie oznacza.

ludnośćpoloniawakacje

Wcześniejszy post

Następny post