Apartamenty-hiszpania.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Najlepsze kurorty wypoczynkowe w Hiszpanii

Costa Blanca czyli Białe Wybrzeże to region Hiszpanii obejmujący część wybrzeża Morza Śródziemnego leżącego w okolic Wenecji i Alicante. Co roku turyści z całego świata przyjeżdżają tu, aby cieszyć się doskonałą pogodą, kilometrami przepięknych piaszczystych plaż, turkusową wodą ciepłego morza oraz niekończącą się fiestą. Można tu znaleźć wszystko, co jest nam potrzebne do spędzenia niezapomnianych wakacji. To dlatego Costa Blanca jest wymarzonym miejscem zarówno dla tych, którzy na wakacje szukają wesołej zabawy, jak i dla tych, którzy podczas urlopu cenią przede wszystkim relaks i wypoczynek. Mając na uwadze powyższe w tym artykule powiem, gdzie można znaleźć zakwaterowanie w regionie Costa Blanca, aby nasze wakacje były udane. Najlepiej oczywiście jest znaleźć jakiś kurort wypoczynkowy w Hiszpanii w regionie Costa Blanca. Tylko jaki i gdzie? Odpowiem na to pytanie przedstawiając kilka przykładów kurortów wypoczynkowych w Hiszpanii.

  1. Arenales del Sol

Jest idealnym miejscem do spędzenia wakacji. Zlokalizowane 8 kilometrów na południe od Alicante. Posiada jedne z najlepszych plaż w Hiszpanii z krystalicznie czystą wodą. Rozciągające się od Alicante do Santa Pola właśnie dzięki nim miejscowość ta zawdzięcza swoją nazwę „Słoneczne Piaski” ( hiszp. Arenales del Sol ). Arenales del Sol zachęca do korzystania z kąpieli morskich w krystalicznie czystych wodach Morza Śródziemnego, bądź do spacerów po czystej piaszczystej plaży. Znajduje się niezliczona ilość barów, restauracji, sklepów, oraz apartamentów na wynajem. Można tu rozkoszować się urokami spokojnej okolicy z widokami na Morze Śródziemne przy jednoczesnym dostępie do usług miasta, które znajduje się około 10 minut jazdy samochodem.

  1. Aspe

Aspe to malowniczo położone miasteczko wewnątrz prowincji Alicante. Populacja wynosi 17000 osób. Miasteczko oferuje wiele udogodnień i sklepów. W zasięgu 10 minut można dojechać do autostrady A – 7 i pojechać do Elche, w którym można znaleźć atrakcje należące do Światowego Dziedzictwa kultury: Las palmowy oraz Misteri (obchody religijne).

cabo hiszpania

  1. Cabo Roig

To niezwykle popularna miejscowość wśród turystów, głównie ze względu na dogodny klimat, oraz zapierające dech w piersiach widoki. W dzień piękne plaże w zatokach i tutejsza przystań sprawiają idealne warunki do uprawiania sportów wodnych, zwłaszcza że większość plaż jest posiada niebieską flagą oznaczającą bezpieczeństwo oraz czystość. Natomiast wieczorami okolica zachęca do długich spacerów wzdłuż wybrzeża i podziwiania śródziemnomorskiej fauny i flory. Po drodze można wstąpić do barów na plaży zwanych „chiringuitos” na kieliszek sangrii. Dla lubiących nocne życie, Cabo Roig będzie idealnym miejscem bowiem znajduje się tu wiele barów i restauracji w których życie tętni do białego rana. Bez względu na wiek czy zainteresowania każdy znajdzie tu odpowiednią alternatywę dla siebie. Plaże, baseny, pola golfowe, restauracje, bary, sklepy i mnóstwo atrakcji na pewno spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających turystów. Warto również wspomnieć że Cabo Roig jest doskonałą bazą wypadową jeśli chodzi o zwiedzanie, do wszystkich większych miast bogatych w zabytki i atrakcje (Alicante, Murcia, Cartagena) jest około 60 km.

  1. Pinar de Campoverde

Pinar de Campoverde – położone jest zaledwie 8 km od wybrzeża Costa Blanca w głąb lądu, usytuowane pomiędzy sosnowymi lasami oferuje piękne krajobrazy oraz sprzyjające warunki do relaksu. Nieco na południe znajduje się popularny obszar Mar Menor z kilkoma doskonałymi kurortami plażami, najbardziej znane jest Lo Pagan, Santiago de la Ribera i Los Alcazares.W centrum Pinar de Campoverde oferuje szeroki wybór restauracji i barów, a także supermarkety, korty tenisowe, baseny i banki, linia autobusowa która kursuje między Pinar de Campoverde i Pilar de la Horadada. W każdą niedziele odbywa się tu rynek uliczny, idealne miejsce do zakupu lokalnych upraw. Na północny – wschód od Pinar de Campoverde położony jest znany obszar przyrody o nazwie Rio Seca ( „sucha rzeka”), to doskonałe miejsce do spacerów i podziwiania wielu gatunków flory i fauny, między innymi dzikie orchidee i rzadkich odmian palm karłowatych. Pinar de Campoverde to spokojne miejsce szczególnie przyciąga ludzi którzy planują zamieszkać w Hiszpanii na stałe. Lasy, malownicze widoki, doskonały śródziemnomorski klimat z ponad trzystoma słonecznymi dniami w roku oraz wyjątkowo niskimi opadami, sprawia że można tu poczuć się jak w raju. Z dala od zgiełku i hałasu jaki panuje w nadmorskich kurortach, ale jednocześnie wystarczająco blisko, aby w ciągu kilku minut znaleźć się na plaży.

  1. Guardamar del Segura

Guardamar (pełna nazwa Guardamar del Segura) oferuje wszystko, czego potrzeba do spędzenia urlopu w Hiszpanii. Otoczony jest przez dwa duże słone jeziora , które tworzą „Salinas de Guardamar” i są oficjalnym hiszpańskim rezerwatem przyrody. Guardamar jest rozwijającym się ośrodkiem turystycznym i jednym z ważniejszych na wybrzeżu Morza Śródziemnego. Z pewnością nie znajdziemy tutaj takich skomercjalizowanych miejsc jak na północ od Alicante( np. Benidorm). To miejsce zachowuje ten specjalny „hiszpański” klimaty i styl życia. Stężenia soli oraz wysoka temperatura, tworzą szczególnie korzystny mikroklimat, zalecany przez lekarzy. Kąpiele w słonych jeziorach są coraz popularniejsze z wielu względów leczniczych. Klimat Guardamar czyni to miejsce idealnym do spędzania tutaj wakacji a także weekendowych wypadów dla stęsknionych słońca i zmęczonych ponurymi zimowymi miesiącami w Polsce.

Powyżej przedstawiłam pięć według mnie najlepszych kurortów w Hiszpanii.

kurortywakacje

Wcześniejszy post

Następny post