Apartamenty-hiszpania.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Kultura w Hiszpanii

Decydując się na zakup apartamentu, domu czy mieszkania w Hiszpanii warto poznać kulturę tego kraju oraz tradycję.

Wyjeżdżając do Hiszpanii dobrze jest znać podstawy ich języka. Dzięki temu będziemy mogli dogadać się w łatwiejszy sposób. Nie wszyscy mieszkańcy tego kraju znają język angielski więc lepiej być przygotowanym na taką okoliczność.  Mały słowniczek lub rozmówki polsko-hiszpańskie z pewnością się przydadzą.

W Polsce na przywitanie podajemy sobie dłonie, natomiast w Hiszpanii, ludzie całują się w policzki. Polakom z pewnością trudno będzie przestawić się na taki zwyczaj, gdyż ze zwykłego przyzwyczajenia będziemy wyciągać dłoń do nowo poznanego rozmówcy.

tancerka

Przez wieki, w tym kraju ścierały się różne kultury. Dlatego ma tak bogatą historię oraz architekturę.

Hiszpanie przywiązują dużą wagę do tradycji. Nie ma miesiąca bez świętowania. Dla tego narodu najważniejsza jest rodzina, dlatego święta Bożego Narodzenia spędzane w gronie najbliższych są dla nich bardzo ważne.

Najbardziej tradycyjnymi Hiszpańskimi świętami są:

– Corrida: Czyli walki byków. Tradycja ta spotyka się z uznaniem jak i negatywną krytyką. Nie ma jedności wśród Hiszpan co do rodzaju postrzegania tego specyficznego zwyczaju. Jedni uważają, że to wielka sztuka, a inni odbierają  to jako okrutne znęcanie się nad zwierzętami.

– San Fermin: Kolejne święto, w którym biorą udział byki. Tutaj chodzi o zagnanie byków przez ulice na arenę. Mężczyźni uciekają przed rogami byków, mogą bronić się jedynie zwiniętą gazetą. Mimo tego, że taka ucieczka jest bardzo ryzykowna nigdy nie brakuje chętnych do świętowania.

– La Tomatina: Jest to Święto Pomidora obchodzone w małym miasteczku Bunol. Co roku rozgrywa się w tym miejscu wielka bitwa na pomidory. Na to wydarzenie zjeżdżają turyści z całego świata.

paella

W tym kraju można spróbować świetnej Hiszpańskiej kuchni oraz wyśmienitych trunków. Ich narodowym popisem kulinarnym jest Tortilla oraz Paella.

 W Hiszpanii 80% mieszkańców jest katolikami a pozostali są ateistami bądź wyznawcami innych religii.

Hiszpanie są bardzo towarzyscy, temperamentni, zabawni oraz pozytywnie nastawieni. Lubią spotkania w barach i restauracjach. Potrafią cieszyć się chwilą.

kulturaludnośćzwyczaje

Wcześniejszy post

Następny post