Apartamenty-hiszpania.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Ciekawostki o Hiszpanii

Każdy kraj ma pewne cechy, którymi zaskakuje mieszkańców innych państw. Tak jest również w przypadku Hiszpanii. Przedstawię kilka ciekawostek, z których słynie Hiszpania. Kupując apartament w tym kraju warto poznać jego charakterystyczne cechy, kulturę oraz zwyczaje.

Zacznijmy od podstaw

Nazwa Hiszpania pochodzi od słowa Ispania, na język polski tłumaczone jako Ziemia Królików. Pomimo upływu wieków, Hiszpania nadal utrzymuje status monarchii.

Stolicą tego pięknego kraju jest Madryt. Miasto to, jest uważane za jedyną stolicę w Europie, w której jest najwięcej zieleni.  To najbardziej zaludnione miasto w Hiszpanii. Należy wspomnieć o tym, że stolica tego kraju stanowi również światową stolicę Flamenco. W ciągu całego roku zdecydowanie przeważają jedynie słoneczne dni. Czy to nie jest piękne?

Dzięki Hiszpanom mamy wiele wyśmienitych warzyw i owoców, które sprowadzili z innych kontynentów. Dzięki nim możemy zjeść pyszne i zdrowe pomidory, ugotować do obiadu ziemniaki czy kupić w sklepie kakao.

Ten kraj przoduje na światowym rynku w produkcji oliwek, również jest największym producentem bananów w Europie.

paela

Tradycyjną Hiszpańską potrawą jest paella. Głównym składnikiem  jest ryż, szafran i różne dodatki, W zależności od regionu, może mieć inne produkty, takie jak: mięso drobiowe, królicze, owoce morza czy warzywa. Jest spożywana na śniadanie bądź obiad, ponieważ to danie jest niestety ciężkostrawne.

Narodową rozrywką Hiszpanów jest Corrida, czyli walki byków. Ten zwyczaj ma głęboką tradycję, mimo to budzi wiele kontrowersji.

Najbardziej popularnym, tradycyjnym świętem Hiszpanii jest La Tomatina. Wielkie świętowanie zaczyna się w ostatnią środę miesiąca sierpnia. Zabawa polega na wielkiej bitwie na pomidory. Co roku na obchody tego święta zjeżdżają się tłumy turystów z całego świata. To wydarzenie jest główną atrakcją tygodniowej fiesty.

Gdy jest zbyt gorąco, dzieci przed godziną trzynastą kończą lekcje ale wracają do szkoły gdy już się zrobi troszeczkę chłodniej, czyli wieczorem znów siadają do książek.

Hiszpania to kraj o bogatej historii i kulturze. Ciekawostki dotyczące tego kraju można by opisywać godzinami…

zwyczaje

Następny post